25 lis Brak komentarzy admin Nubis , ,

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Listopad galopuje w astronomicznym tempie, a za chwilę zacznie się grudzień. Zdaje się zatem, że to już najwyższa pora, aby wybrać się na zakupy i wyszukać prezenty pod choinkę dla najbliższych.

Czy już wiemy, na jakie dokładnie podarki świąteczne wydamy odkładane miesiącami pieniądze? Czy znamy preferencje swoich domowników, dotyczące prezentów świątecznych? Czy raczej wolimy ich miło zaskoczyć, obdarowując czymś, czego się zupełnie nie spodziewali, a o czym marzyli od dawna?

W trakcie tegorocznego sezonu zimowego swój renesans, z dużą dozą prawdopodobieństwa, przeżywać będą wszelkiej maści sklepy internetowe. Zamknięte galerie handlowe z powodu sytuacji epidemicznej zmuszają nas wszystkich do pozostania w domu i poszukiwania prezentów pod choinkę w przepastnych zasobach witryn cyfrowych. Wybór jest, jak wiadomo, ogromny. I niestety, czasem szalenie przez to trudny…

Zakupy przez internet mają niewątpliwie swoje zalety. Można je przecież zrobić niemal od ręki, bez wychodzenia z domu, za pomocą kilku kliknięć w klawiaturę komputera i ikonki w odpowiednich aplikacjach.

Najważniejszą z zalet jest zdecydowanie spora oszczędność czasu, co w dzisiejszej dobie szalonego pośpiechu i zadań do wykonania „na wczoraj” jest niezwykle, niezwykle ważne. Zaoszczędzony w ten sposób czas, na cyfrowych zakupach bez stania w długich korkach i nie kończących się kolejkach, można poświęcić na coś bardziej pożytecznego, na przykład na czytanie książki, spacer, relaks czy zabawę z dziećmi.

Jeśli decydujemy się na zakupy prezentów świątecznych on-line, warto już teraz zacząć wertować strony internetowe i dokonywać zamówień towarów z odpowiednim wyprzedzeniem, na kilka tygodni przed świętami, aby mieć absolutną pewność, że zakupione towary dotrą do nas na czas, że nie utkną gdzieś przypadkiem w zasobach magazynów albo nie zagubią się kurierowi lub listonoszowi w ferworze świątecznego pędu i urwania głowy z powodu dużej ilości przesyłek do doręczenia.

Pomimo wielkiego wyboru, jaki oferuje nam internet, warto dokładnie przemyśleć swoje zakupy i tym samym ciężko zarobione pieniądze na prezenty świąteczne wydawać mądrze i z rozwagą. Zdarza się bowiem czasem, że zamiast z niespodzianką, pozostawiamy obdarowaną osobę ze sporym kłopotem, stawiając ją jednocześnie w niezręcznej sytuacji. Dlatego dobrze jest się poważnie zastanowić, czy kupując komuś w prezencie skok ze spadochronem albo lot szybowcem, nie wyrzucamy pieniędzy w błoto, bo i tak trzeba będzie po świętach zwrócić zakup z powodu lęku wysokości obdarowywanej osoby.

Czasem jednak, zamiast drogiego, wystrzałowego prezentu bliską osobę bardziej ucieszy wspólnie spędzony czas, zrobiona własnoręcznie na szydełku chusta czy namalowany samodzielnie obraz. Dobrze zachować balans i rozwagę, nawet jeśli chodzi o świąteczne zakupy, bo czasem nie rzecz, nie namacalny prezent, ale sama fizyczna obecność może być najpiękniejszym prezentem świątecznym, którego nie da się kupić nawet za największe pieniądze.