15 paź Brak komentarzy admin Nubis , , ,

Co to jest życiowy sukces? Można odpowiedzieć na to pytanie na dwa sposoby. Wielu osobom taki sukces będzie kojarzył się z udanym życiem rodzinnym. Znajdą się jednak tacy, którzy pojęcie życiowego sukcesu będą utożsamiać ze stanem finansów. Krokiem do sukcesu będzie osiągnięcie pełnej niezależności finansowej. Pod tym terminem rozumiemy stan, w którym dokonywanie wydatków związanych z codziennym funkcjonowaniem, spłatą zobowiązań czy innych opłat nie będzie nam ograniczać komfortu funkcjonowania. Taka niezależność finansowa jest bardzo trudna do osiągnięcia podczas pracy na etacie. Pracując dla kogoś zazwyczaj nie jesteśmy zadowoleni z naszego wynagrodzenia. Nie mamy również przeważnie możliwości awansu. W powszechnej opinii własna działalność gospodarcza jest pozbawiona tych wad. Prowadząc własny biznes jesteśmy zdani na naszą kreatywność i mamy pełną szansę na to, żeby się wykazać. Działalność na własną rękę jest jednak pełna niedogodności, z których najbardziej dotkliwą są nielimitowane godziny pracy. Jeżeli nas to nie przeraża, to nie pozostaje nic innego jak tylko spróbować swoich sił. Od czego zacząć? O tym poniżej.

Przygotowania do udanego startu naszej firmy powinniśmy zacząć na długo przed jej założeniem. Ważny jest tutaj dobry pomysł. Obecnie dzięki internetowi mamy większe pole do popisu zarówno podczas szukania pomysłu na udaną działalność jak i podczas poszukiwania potencjalnych klientów. Można śmiało korzystać z tych udogodnień. Jednym z pomysłów na własną firmę może być prowadzenie sklepu internetowego. Nie trzeba tutaj nabywać żadnej specjalistycznej wiedzy, która jest niezbędna podczas prowadzenia działalności typowo usługowej. Aby założyć własny sklep wymagana jest obecnie podstawowa wiedza z zakresu funkcjonowania internetu. W pełni funkcjonalne oprogramowanie sklepu dostarczy nam jedna z dedykowanych platform internetowych. Z kolei z jedną z hurtowni możemy podpisać umowę o dropshippingu. Pod tym pojęciem kryje się model, w którym na hurtowni spoczywa obowiązek dostarczenia towaru do klienta i prawidłowego rozliczenia sprzedaży. Właściciel sklepu pozyskuje jedynie klientów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców. Dla nich jednak problemem może wydawać się prowadzenie księgowości. Zupełnie niepotrzebnie. Tutaj z pomocą może przyjść nasz bank. Zakładając konto firmowe możemy otrzymać dostęp do platformy internetowej świadczącej usługi księgowe. Warto zorientować się czy taka opcja jest dostępna w ofercie konta firmowego, którą zamierzamy wybrać.

Opisywany powyżej pomysł sklepu internetowego jest tylko przykładem, który ma za zadanie zainspirować Czytelnika. Każdą koncepcję powinniśmy zweryfikować samodzielnie i sporządzić plan działalności. Należy w takim planie przyjąć wariant pesymistyczny, żeby być przygotowanym na niekorzystny obrót spraw. Jeżeli przyjmiemy zbyt optymistyczne założenia to możemy się rozczarować w przyszłości. Ważne jest, aby przyszłość naszej firmy jednak kojarzyła się również z rozwojem. Dlatego takie pojęcia jak kredyty dla firm czy też pożyczki firmowe nie powinny być nam obce już podczas planowania działalności. Warto postarać się, żeby nasze odczucia związane z zamianą pracy na etacie na pracę na własny rachunek były jak najbardziej pozytywne. Osiągnięcie takiego stanu będzie pierwszy krokiem do sukcesu.