3 lip Brak komentarzy admin Nubis , ,

Konta biznesowe są podstawą planowania finansowego małych firm: po ich założeniu możesz zbudować wszystko, czego potrzebuje Twoje przedsięwzięcie, aby odnieść sukces. Jak zatem wybrać konto firmowe, jaki bank wybrać? Odpowiedzi poniżej

Opłaty za usługi

Bardziej prawdopodobne jest to, że twoje konto biznesowe będzie miało niewielką miesięczną opłatę, którą bank ocenia jako „opłatę za usługę”. Im bardziej solidne są inne funkcje konta, tym wyższa jest opłata za usługę.

Większość rozsądnych opłat serwisowych wynosi od 12 do 30 PLN miesięcznie. Chociaż kilka dodatkowych dolarów miesięcznie może nie mieć wielkiego znaczenia, zazwyczaj nie warto płacić wygórowanych opłat za utrzymanie konta. Ponadto niektóre banki zaoferują rezygnację z opłaty za usługę, jeśli spełnią określone kryteria, takie jak wysokie minimalne saldo na koncie lub rejestracja na inny produkt finansowy z tego samego banku. Pamiętaj, aby zapytać, co możesz zrobić, aby odstąpić od opłaty.

Minimalne opłaty za saldo konta

Wiele banków nie instaluje żadnych minimalnych opłat za saldo konta, chociaż mogą mieć minimalny limit, który można osiągnąć, aby uniknąć miesięcznych opłat za usługi. Ponadto niektóre banki wymagają minimalnej pierwszej wpłaty, aby aktywować konto i kwalifikować się do premii.

Dodatki na transakcje

Podstawową funkcją Twojego konta bankowego w firmie, poza dosłownym trzymaniem pieniędzy, jest pomoc w dokonywaniu transakcji. Transakcja może obejmować wpłaty gotówkowe lub czekowe, wypłaty, przelewy i płatności elektroniczne.

Ponieważ jest to tak ważny aspekt Twojego konta, ważne jest, aby pamiętać, czy Twoje konto bankowe pozwala na nieograniczone bezpłatne transakcje. Jeśli nie, sprawdź, ile transakcji jest wolnych, zanim Twój bank zacznie pobierać opłaty..

Ponadto należy zauważyć, że niektóre banki oferują „poziomy” kont biznesowych – z podstawowymi planami obciążającymi klientów po określonej liczbie depozytów lub transakcji, a także więcej wersji premium oferujących nieograniczone transakcje.

Dodatki do depozytów

Depozyty wchodzą w zakres transakcji, ale niektóre konta kontroli biznesowej w szczególności zliczają depozyty gotówkowe i zezwalają na określony numer za darmo co miesiąc przed zapłaceniem niewielkiej opłaty za depozyt.

Miej to na uwadze, jeśli prowadzisz ciężką działalność np. działasz jako firma pożyczkowa i często dokonujesz wpłat. Konto, które nie ogranicza twoich depozytów co miesiąc, byłoby dobrym rozwiązaniem.

Dodatki na okablowanie

Przesyłanie pieniędzy z banku do banku tradycyjnie wiązało się z wykorzystaniem „przelewu bankowego”. Choć stały się one mniej powszechne wraz z pojawieniem się płatności cyfrowych, firma, która nadal wysyła lub planuje wysłać przewody, powinna odnotować, ile darmowych przelewów bankowych umożliwia ich bank co miesiąc i jeśli w pewnym momencie rozpocznie się opłata.

Usługi osobiste a usługi online

Czy chcesz, aby bank, który posiada oddziały fizyczne, możesz odwiedzić, a może i tak prowadzisz większość bankowości online? Prawdopodobnie zależy to od rodzaju prowadzonej działalności. Firma, która poważnie zajmuje się gotówką i musi dokonywać depozytów osobistych w dogodnych lokalizacjach, będzie oczywiście szukać banku w lokalnym oddziale. Z drugiej strony, jeśli masz firmę handlu elektronicznego i przeprowadzasz wszystkie swoje transakcje online, możesz nie widzieć potrzeby istnienia oddziału fizycznego. Ponadto bank, który jest tylko online, zazwyczaj oferuje pewne korzyści, takie jak wyższe stopy procentowe, których większość banków nie będzie pasować.