3 lip Brak komentarzy admin Nubis , ,

Wielu mężczyzn interesuje się motoryzacją i nawet w nocy o północy wymienią najlepsze marki z całą specyfikacją. To są prawdziwi fani czterech kółek. Oni najczęściej decydują się na różnego typu prace, które wiążą się właśnie z samochodami i umożliwiają im rozwijanie im ich pasji. Dla przykładu można wymienić bycie mechanikiem. Chociaż to już dosyć oklepany zawód, a wiele kierowców zwykle odwiedza salony samochodowe, gdzie również można znaleźć mechanika. Z tego powodu zastanówmy się nad czymś innym. Może coś, w czym główną rolę odegrają opony?

Trzeba przyznać, że to naprawdę ciekawy pomysł, dla prawdziwych fanów. Kto nie zachwycał się szybką wymianą opon, podczas oglądania rajdów samochodowych czy wyścigów formuły jeden? Trzeba przyznać, że prawdziwy mężczyzna nie przepuści takiej okazja i na pewno założy własny serwis opon, który stanie się słynny na cały kraj. Może kiedyś zatrudnią go właśnie na torze, by pomagał zawodowych kierowcom i może pozna swoich idoli, z tego powstanie przyjaźń na całe życie? Na pewno wielu z nich chciałoby takiego obrotu sprawy, ale nie zawsze się to udaje. Jednak skupmy się na czymś innym. Ponieważ to zaledwie jeden pomysł na biznes dla fanów motoryzacji. A przecież samochody nie ograniczają się do jazdy po torze. Można równie dobrze zostać taksówkarzem i dowozić ludzi w różne rejony miasta. Na pewno nie będzie to zbyt rozrywkowe zajęcie, ale można poznać całkiem spory kawałek naszej miejscowości, co pewnie kiedyś się nam przyda. Jednak na pewno nie decydujmy się na zostanie kierowcą autobusu. Wciąż ta sama trasa, przez co można niemal zasnąć za kółkiem, więc już o wiele lepszy jest taksówkarz. Jednak wcale nie musimy się na to decydować.

Ciekawe są również zabudowy busów i sądzę, że niejeden fan zainteresuje się tym tematem, ale dziś nie będziemy go zbytnio rozwijać. Za to możemy porozmawiać o założeniu biznesu. Skoro już znajdziemy działkę, która będzie nam naprawdę odpowiadać, to warto byłoby wiedzieć, co zrobić z tym dalej, a przecież nie jest to zbyt proste zadanie i trzeba się trochę zastanowić, gdy chodzi o te wszystkie przepisy prawa dotyczące działalności gospodarczej. Jednak nie ma się czegoś bać, to jedynie tak strasznie wygląda, ale w rzeczywistości takie nie jest. Wystarczy dobrze zapoznać się z obecnym prawem, a będziemy bez problemu zajmować się najważniejszymi sprawami w firmie. Oczywiście, warto zatrudnić księgową i zrzucić z siebie ciężar ogarniania sprawy finansów, ponieważ już samo to jest dosyć skomplikowane jak na jedną osobę. Dlatego przyda się tu fachowiec, który zna się na rzeczy.

Dalej wypadałoby zrobić biznesplan i zastanowić się, jaki obszar motoryzacji najbardziej nam odpowiada, ponieważ nie możemy zajmować się wszystkim. Po pierwsze nie damy rady, a po drugie nie opłaca się to. Zwłaszcza na samym początku. Potem możemy kombinować i rozszerzać zakres naszej działalności, ale to dopiero potem, na razie nie myślmy o takich rzeczach. W końcu prawdziwy fan będzie wiedział, co powinien w danej chwili robić.