20 lut Brak komentarzy admin Nubis , , ,

Co prawda, jak wynika z badań przeprowadzanych w ostatnim czasie wskaźnik bezrobocia w kraju obniża się, jednak ciągle znalezienie wymarzonego zatrudnienia jest stosunkowo trudne. Owszem, w urzędach pracy można znaleźć propozycje pracy, jednak zwykle dotyczą one specjalistycznych zawodów i wymagają posiadania konkretnych certyfikatów. W jaki sposób szukać pracy, tak aby znaleźć tę wymarzoną, a nie męczyć się przez osiem godzin dziennie?

Przestrzeń internetowa – obszerne źródło wiedzy
W dobie powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii coraz popularniejsze staje się poszukiwanie wymarzonej pracy za pośrednictwem Internetu. W Internecie znaleźć da się bardzo dużo tematycznych witryn na których znaleźć można propozycje pracy. Taki sposób szukania zatrudnienia jest bardzo wygodny. Jego główną zaletą jest to, że umożliwia oszczędność czasu. Nie trzeba ruszać się z przysłowiowego fotela, by znaleźć interesującą ofertę. Korzyścią z korzystania z portali internetowych jest to, że oferty zatrudnienia są bez przerwy aktualizowane. W przypadku gdy wakat się zapełni, ogłoszenie znika, przez co nie trzeba wysyłać niepotrzebnych cv. Bez jakiegokolwiek problemu można także określić własne preferencje, przykładowo czy interesuje nas praca w wymiarze pełnego etatu czy wyłącznie kontrakt. Określając wymagania otrzymuje się informacje o spersonalizowanych ogłoszeniach. Korzyścią z takiego rozwiązania jest to, iż nie marnuje się czasu na przeglądanie niechcianych ogłoszeń. Zgłaszanie aplikacji za pośrednictwem portalu internetowego pozwala również na aby na bieżąco śledzić status aplikacji. W niektórych miejscach da się sprawdzić przykładowo, czy pracodawca dostał zgłoszenie lub czy się z nią zapoznał. Dostępna jest także informacja o liczbie zgłoszeń na konkretne stanowisko, dzięki czemu\co sprawia, że, przynajmniej szacunkowo można wiedzieć z jak liczną konkurencją trzeba będzie się zmierzyć. Z Internetu jako metody poszukiwania pracy korzystają coraz chętniej nie tylko osoby młode lecz także i bardziej doświadczeni pracownicy. Prosta obsługa nie powinna żadnemu użytkownikowi przysporzyć kłopotów.

Tradycyjne metody szukania zatrudnienia
Jeżeli chodzi o bardziej tradycyjne sposoby na poszukiwanie nowej pracy, to można wymienić przynajmniej trzy – osobiste rozdawanie listów motywacyjnych, rejestracja w urzędzie pracy albo sprawdzanie jakie ogłoszenia o zatrudnienie zostały zamieszczone w lokalnej prasie. Jeżeli chodzi o prasę, to dzięki niej w najprostszy sposób da się znaleźć ofertę na zajęcie dodatkowe. Coraz rzadziej bowiem w taki sposób ogłoszenia zamieszczają duże firmy szukające pracowników na pełen etat. Zarejestrowanie się w urzędzie pracy to propozycja przeznaczona wyłącznie do osób bezrobotnych. Niestety, w taki sposób nie mogą zatrudnienia poszukiwać osoby, które pragną zmienić miejsce zatrudnienia. W urzędach przeważają oferty specjalistyczne, bez większego problemu zatrudnienie w ten sposób mogą znaleźć budowlańcy czy hydraulicy. Jeśli chodzi o szukanie samemu zatrudnienia i roznoszenie aplikacji, to jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonne. Należy nie zapominać o tym, że nie wystarczy odwiedzić kilku firm. Najczęściej trzeba roznieść minimum kilkanaście aplikacji, by dostać informację zwrotną i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pod tym względem nowoczesne technologie wydają się być bardziej optymalnym rozwiązaniem. Dobrze jest korzystać ze sposobów które są najbardziej efektywne i dzięki którym w niezbyt długim czasie otrzyma się pracę.