25 lis Brak komentarzy admin Nubis , ,

W przeciągu zaledwie jednego miesiąca przeciętny człowiek potrafi wydać na zakupy odzieżowe nawet kilka tysięcy złotych. To dużo. Taka kwota spokojnie pozwoliłaby przecież na fantastyczne wakacje w ciepłych krajach. Raczej nie warto przeznaczać jej na rzeczy, które prędzej czy później i tak się zużyją, niczego po sobie nie pozostawiając (w przeciwieństwie do wakacji, które zapewniają fantastyczne wspomnienia). Jak więc kupować ubrania z głową? Gdzie robić takie zakupy odzieżowe, aby wydawać na nie jak najmniej?

Ubrania nie są dostępne wyłącznie w popularnych galeriach handlowych czy tak modnych teraz sklepach internetowych. Można ich też szukać chociażby w… outletach. A jest to forma sklepu, który oferuje produkty w znacznie niższych cenach niż normalnie. Nierzadko można znaleźć w nim ubrania i dodatki znanych marek czy nawet sławnych na całym świecie projektantów. Niższa cena wynika z tego, że są to produkty pochodzące z poprzednich sezonów. Niby teraz nie są już modne, ale mimo tego sporą część z nich wciąż można nosić. Outlety to punkty uwielbiane przez ludzi, którzy cenią sobie swój oryginalny wizerunek. Nierzadko da się w nich znaleźć prawdziwe perełki, jakich nigdy nie spotkałoby się w żadnej „sieciówce”. Minus jest jeden. Popularność outletów sprawia, że coraz ciężej trafić w nich na naprawdę świetne i porządnie wykonane rzeczy. Warto więc sprawdzić dni dostawy nowych produktów i tylko w ich trakcie wybierać się na zakupy.

Podobnymi miejscami do outletów są lumpeksy. Co prawda one nie oferują zwykle zupełnie nowych ubrań, ale też pozwalają oszczędzać pieniądze. Robią to nawet lepiej. W lumpeksach wszystko jest jeszcze tańsze niż w outletach. Dlaczego? Ponieważ jest to forma sklepów zajmujących się sprzedażą odzieży używanej, więc logicznie rzecz biorąc nie może mieć ona tak samo wysokiej ceny jak ta zupełnie nowa. Secondhandy już teraz przekonały do siebie mnóstwo osób na całym świecie. Polki i Polacy także szybko się z nimi polubili. Co prawda niegdyś lumpeksy uchodziły za sklepy gorszej jakości, do których chodzili tylko najbiedniejsi ludzie, jednakże dziś ich wizerunek uległ totalnemu przeobrażeniu, a secondhand stał się miejscem chętnie odwiedzanym nawet przez zamożną część społeczeństwa. To właśnie rzeczy z drugiej ręki mają w sobie bowiem duszę i niesamowitą unikatowość. Dzięki nim garderoba zostaje uzupełniona niepowtarzalnymi dodatkami. Kolejny plus? Oczywiście cena. Używane rzeczy nieraz kosztują grosze, zwłaszcza gdy są sprzedawane na wagę.

Aby natomiast zarobić dodatkowe pieniądze, by potem przeznaczyć je na kolejne elementy garderoby, warto sprzedawać swoje własne i nienoszone już ubrania. Niemalże każdy ma gdzieś takie rzeczy. Nierzadko zawierają one nawet metki. Takich ubrań nie powinno się trzymać w szafie, bo istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że jeszcze kiedyś się je założy. Lepiej po prostu je sprzedaż, wystawiając je na jakiejś aukcji internetowej. Jest to świetny sposób na przewietrzenie szafy i zapewnienie sobie dodatkowego źródła dochodów.