Coraz więcej ludzi poszukuje dodatkowego zatrudnienia. Studenci jak również uczniowie szkół licealnych marzą o tym aby dorobić parę groszy do kieszonkowego, a osoby dorosłe szukają dodatkowego zajęcia, dzięki któremu mogłyby choć trochę podreperować miesięczny budżet, tak by bez przeszkód pieniędzy nie zabrakło od pierwszego do pierwszego. Rozwój rynku pracy sprawił że, współcześnie nie ma praktycznie najmniejszego problemu ze znalezieniem dodatkowego zajęcia na kilka lub też kilkanaście godzin w tygodniu. Gdzie można znaleźć dodatkowe zlecenia?

Ogłoszenia w internecie
Najbardziej rozpowszechnionym sposobem na znalezienie dodatkowej pracy jest przeglądanie witryn ogłoszeniowych w Internecie które dotyczą tematyki dodatkowego zarobku. Większość takich stron internetowych zawiera zaawansowany system filtrowania ofert pracy, co skutkuje tym, że bez żadnego wysiłku można odszukać ciekawe oferty. Wyniki wyszukiwania da się filtrować między innymi po charakterze pracy – czy ma to być praca weekendowa czy w na pełen etat, typie zatrudnienia – umowa o pracę, umowa na zlecenie czy umowa o dzieło, jak również po nazwie konkretnego stanowiska. Wiele stron pozwala także określić pożądane wynagrodzenie. Oferty pracy każdego dnia są aktualizowane – pragnąc otrzymywać bieżące propozycje należy zapisać się do newslettera, w takim przypadku na podany podczas rejestracji adres e-mail będą każdego dnia przychodziły świeże propozycje. Strony z ogłoszeniami można wykorzystać także umieszczając na nich ogłoszenie dotyczące tego, że szuka się zatrudnienia. Dobrze jest napisać w takim ogłoszeniu jak największą ilość szczegółów, by zainteresować swoją kandydaturą potencjalnego pracodawcę.

Agencje pracy tymczasowej
Innym rozwiązaniem, jakiego warto poszukać chcąc otrzymać dodatkowe zlecenia są agencje pracy okresowej. Wykorzystując taką formę zatrudnienia umowa podpisywana jest z agencją, a nie bezpośrednio z pracodawcą. Daje to możliwość dogodnego dostosowania grafiku do własnych możliwości. Można w umowie określić przykładowo, że jesteśmy zainteresowani tylko i wyłącznie pracą weekendową. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które ciągu tygodnia się uczą lub mają inne obowiązki. Dobrze jest szukając dodatkowej pracy odwiedzić przynajmniej parę takich miejsc, by posiadać jak najlepsze rozeznanie w dostępnych na rynku ofertach.

Dodatkowe zlecenia szukane na własną rękę
Dodatkowego zlecenia da się szukać także na własną rękę. Możliwości w tym aspekcie jest niezmiernie wiele. Do kieszonkowego da się dorobić na przykład wyprowadzając psiaki na osiedlu lub robiąc sąsiadom drobne sprawunki. Jest to oferta zaadresowana przede wszystkim do osób które się jeszcze uczą, ponieważ osiągany zarobek nie jest w tym przypadku nazbyt wysoki, jednak na początek z całą pewnością się przyda. Osoby, które pracują na cały etat i zatrudnione są na umowę o pracę nie mogą zapominać o tym, że w niektórych przypadkach muszą dostać od pracodawcy zgodę na pozyskanie dodatkowego zatrudnienia. Zwykle jednak nie ma z tym najmniejszego kłopotu, zwłaszcza jeśli dodatkowa działalność nie będzie stanowić konkurencji dla firmy. Praca weekendowa może być rewelacyjnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, a jest to pierwszy krok do pozbycia się ewentualnego długu. Dodatkowe zatrudnienie to same korzyści. Głównym z nich jest bez wątpienia zarobek jednakże dodatkowy etat można również rozpatrywać jako sposób zdobycia doświadczenia, które w przyszłości otworzy nowe możliwości progresu zawodowego.