Obecnie można zauważyć, iż zakupy online cieszą się ogromną popularnością. Nikomu nie trzeba przedstawiać faktów, iż są one wygodne, szybkie i zazwyczaj tańsze, ponadto jest oczywiście większy wybór. To właśnie te najbardziej popularne zalety powodują, że ludzie tak chętnie korzystają z internetowych zakupów. Warto jednak zaznaczyć, iż wiele firm, które zajmują się dostawą oferuje błyskawiczny czas dostawy, co jeszcze bardziej powoduje, że ludzie decydują się korzystać z internetowych zakupów. Jeśli chodzi o firmy, które zajmują się dostawami, a więc o firmy kurierskie, to na pewno warto zauważyć, że konkurencje na rynku jest bardzo duża.

Wiele osób wyraża swoje niezadowolenie względem firm kurierskich, choćby z tego względu, iż uważają, że ceny dostaw są zawyżone, a czas oczekiwania na zamówioną przesyłkę okazuje się być zbyt długi. Oczywiście mało kto ma świadomość, iż tak naprawdę prowadzenie takiej firmy kurierskiej wiąże się z wieloma kosztami, pośród których te najbardziej oczywiste to z całą pewnością opłacenie i zatrudnienie pracowników, a także zakup, czy też wynajem środków transportu i oczywiście związany z nimi zakup paliwa. Wszystko to oczywiście sprawia, że koszty wysyłki nie mogą być przesadnie tanie. Jednak obecnie coraz częściej można spotkać się z tym, iż firmy kurierskie poszukują sposobów na to, aby zaoszczędzić i zminimalizować wydatki. Na pewno bardzo ciekawym pomysłem jest tak zwany kurier rowerowy, gdzie nie dochodziło by do eksploatacji pojazdu, a także i oczywiście do zużywania paliwa, które jak wiadomo jest dosyć kosztowne. To rozwiązanie oczywiście nie sprawdzi się zapewne wszędzie. Jednak w miejscach, gdzie można swobodnie poruszać się rowerem byłoby to na pewno ciekawe rozwiązanie.

Warto też zaznaczyć, iż taki tani kurier jednak nie mógłby pracować przez cały rok, ponieważ jak wiadomo zimą, jesienią, czy też wczesną wiosną pogoda bywa na tyle nieodpowiednia, że mogłaby skutecznie uniemożliwiać takie dostarczanie przesyłek rowerem. Opady deszczu, śniegu, wiatru, czy też skrajne dodatnie bądź ujemne temperatury mogłyby bardzo negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie pracowników, ale i również na stan przesyłek.

Nie jest też tajemnicą, iż taka forma dostarczania przesyłek mogłaby się lepiej sprawdzać wówczas, gdy są one raczej małych rozmiarów. Jak wiadomo coraz częściej można spotkać się z tym, iż ktoś poprzez firmę kurierską transportuje przedmioty ciężkie, bądź o dużych gabarytach. W takim właśnie przypadku ich transport rowerem byłby po prostu niemożliwy, lub na pewno bardzo utrudniony. Jednak w przypadku, kiedy są to małe przesyłki, zaś pogoda jest sprzyjająca, to taki transport rowerowy wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Wiązałoby się to na pewno z lepszym zdrowiem i samopoczuciem pracowników, którzy to mogliby korzystać z promieni słonecznych, czy też ze świeżego powietrza, szczególnie, gdyby akurat zajmowali się dostarczaniem przesyłek w mniejszych miasteczkach, czy też urokliwych dzielnicach, których przemierzanie na rowerze mogłoby być przyjemne.